تبلیغات
بسوی خوشبختی - چگونه فرد خوش بینی باشیم؟
با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطب بده
 چگونه فرد خوش بینی باشیم؟ ..... عمومی ,
چگونه فرد خوش بینی باشیم؟


شرایط دوپهلو را درك کنید
هیچگاه با موقیتعهای دوپهلو جوری برخورد نكنید که گویی دوپهلو نیستند . همیشه با مسائل آن گونه که هستند رفتار نمایید . برای مثال وقتی روی جنسی سرمایه گذاری می کنید، به خود بقبولانید که ممكن است آن جنس ارزان شده و شما مقداری از پول خود را از دست بدهید. با این حال فرد خوش بین این نكته را مید اند و ریسك میكند و به از دست دادن مقداری پول اهمیت نمی دهد . به علاوه هنگام روبرو شدن با این موقیتهای دوپهلو، تفسیرهای منفی ممكن است منتهی به افسردگی و کسالت گردند.

متنوع فكر کنید
افراد خوش بین بر خلاف افراد بدبین از تفكری ملون برخورداند . در برابر موقیعت ها و ایده های جدید روشنفكرتر باشید . از مسر بودن در مورد دیدگاه های خود باز ایستاده و شروع به لذت بردن از افكار و نظرات دیگران نمایید.

همه چیز را قطعی ندانید
اشخاص خوش بین بندرت مسائل را قطعی و بدون اشكال میدانند؛ آنها همیشه انتقاد پذیر بوده و نظرات خوب دیگران را مد نظر قرار داده و بدنبال اصلاح خود هستند.

مسائل را تغییرپذیر تصور کنید
افراد خوش بین می دانند که تغییر و دگرگونی یك چیز خوب و ضروری است . آنها طرز برخوردهای تطبیق پذیر و قابل تغییری از مسائل را در خود بوجود می آورند.

تفكری بخصوص داشته باشید
اشخاص خوش بین تمایل دارند بجای این که در برابر مسائل کلی از طریق راه حل های عمومی واکنش نشان دهند، با مسائل خاص برای رسیدن به یك راه حل عمومی دست بگریبان شوند.

افكار خود را تغییر دهید
در مورد رویدادهای ناگوار مداوم فكر نكنید. اگر رئیستان شما را از کار برکنار کرد و یا در یك امتحان مهم قبول نشدید، توصیه ما این است که با انجام کاری لذت بخش افكار خود را از مشكلاتتان دور کنید ، چون تفكر به مسائل در چهارچوب منفی ذهن منتهی به یافتن راه حل های کمتر خواهد شد.
با کمك کردن به احوال خود و آسب اعتماد بنفس ، افرادی که دارای تمایلات بدبینانه هستند ، می توانند خود را آزاد ساخته و خلاقانه تر فكر کنند. برای اغلب مردم بدست آوردن چنین روحیه ای فقط چند هفته طول میكشد، اما بمحض یادگیری تكنیك خوش بینی، دیگر برگشت به بدبینی بعید خواهد بود


نوشته شده توسط مصطفی فرشباف در سه شنبه 4 فروردین 1388 و ساعت 01:52 ب.ظ
ویرایش شده در شنبه 22 فروردین 1388 ساعت 12:30 ب.ظ
 نوشته های پیشین
+ سخن هفته
+ ارتفاعات قله سبلان
+ زیباترین جاهای توریستی دنیا
+ زیباترین جاهای توریستی دنیا
+ طب هومیوپاتی چیست ؟
+ خواص داروئی دارچین
+ اگر می توانستم یک بار دیگر زندگی کنم
+ سخن هفته
+ سخن هفته
+ سخن هفته
+ روشهای جذاب کردن زندگی زناشویی !
+ سخن هفته
+ مهمترین عضو؟
+ غریبه آشنا
+ سخن هفته

صفحات :