تبلیغات
بسوی خوشبختی - چگونه الهه شادی خود باشید؟
با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطب بده
 چگونه الهه شادی خود باشید؟ ..... عمومی ,
چگونه الهه شادی خود باشید؟١- برای جسم و محیط اطراف خود احترام قائل باشید
فضایی که در آن زندگی می کنید، مثل : منزل، محل کار، حیات خانه و حتی اتومبیل شخصیتان انعکاسی از درون شما است. این مکانها را با وسایلی که از نگاه کردن و استفاده از آنها لذت می بر ید: کارهای هنری، گل های طبیعی و .... همچنین وسایلی که شما را به یاد خاطرات خوش ایام گذشته می اندازند : قاب عکس، کادو و ... پر کنید . البته سعی کنید اطراف خود را خیلی هم شلوغ نکنید ، تا انرژی مثبت همیشه بتواند در اطراف شما به گردش درآید و در نهایت به درونتان نف وذ کند . استفاده از یک چنین چیدمانی همه چیز را در دسترس شما قرار می دهد و هیچ گونه به هم ریختگی وجود ندارد تا شما را از پرداختن به مسایل مهم بازدارد.
از توجه به بدن خود غافل نباشید . از غذاهای مقوی اسنفاده کنید و ورزش کردن را نیز فراموش نکنید . انجام تمرین ه ای ورزشی باید به صورت جزء لاینفک زندگی روزمره شما در آید . حتما لازم نیست برای آن یک برنامه ریزی طولانی مدت داشته باشید، تنها میتواند به سادگی بالا رفتن از پله های خانه، باغبانی کردن، قدم زدن و یا حتی بازی کردن با بچه ها باشد. البته اگر بتوانید زمانی را بر ای رفتن به باشگاه ورزشی در برنامه روزانه خود بگنجانید، کار بی نظیری انجام داده اید. برای ایجاد انگیزه هم می توانید این کار را با همکاری یکی از دوستان یا همکاران شروع کنید و یا از مربی بدن سازی کمک بگیرید.

٢- به عواطف و احساست خود دامن دهید
احساسات بخش جدا نشدنی وجود شما هستند . شما همواره باید نسبت به آنها قدردان باشید و در پروراندن آنها از هیچ تلاشی مضایقه نکنید . البته این بدان معنا نیست که در راه رسیدن به شادکامی احساسات منفی خود را مدفون کنید. اگر شما احساسات منفی خود را درک نکنید ، صرفا باعث طولانی تر گشت ن و عمیق تر شدن آنها می شوید . برای اینکه از شر آنها خلاص شوید ، باید با آنها روبه رو شوید . کارهایی را انجام دهید که باعث ایجاد احساس لذت در شما می شوند . وقت خود را با افرادی صرف کنید که از صمیم قلب دوستشان دارید، رقص و پایکوبی کنید و مشکلات خود را با دوستا نتان در میان بگذارید . رسیدن به خوشحالی کار آسانی است، فقط باید با تمام وجود آنرا بخواهید . عده ای با خوردن بستنی شکلاتی مورد علاقه شان شاد می گردند، چرا شما نباید جزء این دسته از افراد باشید . اگر برای رسیدن به شادی، لازم است تا در کاری زیاده روی کنید، پس منت ظر چه هستید؟ همین حالا شروع کنید. انجام این کاریک بار در سال کاملا منطقی به نظر میرسد . به خود اجازه دهید تا در چیزهایی که شما را خوشحال میکنند غوطه ور شوید. به خود بقبولانید که استحقاقش را دارید، حال چه مسئله مالی باشد چه زمانی و چه خوراکی،. به دور از هرگونه احساس گناه، مطابق میل درونی خود عمل کنید .پرورش احساسات، وجود شما را شادتر، بخشنده تر و دوست داشتنی تر میسازد.

٣- با الهه وجود خود ارتباط برقرار کنید
همه ما در مورد "شم زنانه " افراد چیزهایی شنیده ایم . حقیقتا الهه وجودی چیست و چگونه می تواند شما را در شاد زیستن یاری کند؟ این الهه همان صدای درونتان است که شما را به سمت خود فرا می خواند . او با شما صحبت میکند :
" این شغل را قبول کن؛ با اون آدم ارتباط برقرار نکن؛ از اون طرف برو و ...". همیشه از شما محافظت میکند و در موارد زیادی زندگی شما را از خطر نابودی نجات می دهد . آیا این مسائل باعث ایجاد شادی در شما نمی شوند؟ او به شمااجازه می دهد که بدانید و بدون اینکه در مورد برخی مطالب فکرکنید ، اطلاعات دقیق و بی نظیری در اختیار شما قرار می دهد.

متاسفانه درجهان مدرن امروزی ما نیاموختیم که چ گونه میتوانیم بینش خود را نسبت به مسائل پیرامون خود افزایش دهیم. همانطورکه اگر عضلات بدن تحرک نداشته باشند از کار خواهند افتاد، اگر روح شما نیز پرورش نیابد ، بینش خود را از دست خواهد داد
١- برای جسم و محیط اطراف خود احترام قائل باشید
نوشته شده توسط مصطفی فرشباف در دوشنبه 3 فروردین 1388 و ساعت 10:07 ق.ظ
ویرایش شده در دوشنبه 3 فروردین 1388 ساعت 10:18 ق.ظ
 نوشته های پیشین
+ سخن هفته
+ ارتفاعات قله سبلان
+ زیباترین جاهای توریستی دنیا
+ زیباترین جاهای توریستی دنیا
+ طب هومیوپاتی چیست ؟
+ خواص داروئی دارچین
+ اگر می توانستم یک بار دیگر زندگی کنم
+ سخن هفته
+ سخن هفته
+ سخن هفته
+ روشهای جذاب کردن زندگی زناشویی !
+ سخن هفته
+ مهمترین عضو؟
+ غریبه آشنا
+ سخن هفته

صفحات :