تبلیغات
بسوی خوشبختی - دوازده روش برای خوشحال تر زیستن
با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطب بده
 دوازده روش برای خوشحال تر زیستن ..... عمومی ,
دوازده روش برای خوشحال تر زیستن


١- خوش بین باشید

به زندگی با دیدی مثبت نگاه کنید تا خود را به دلیل احساس انرژی و خوشحالی بسیار زیادی که نصیبتان خواهد شد، متعجب سازید. به یاد داشته باشید که افراد شاد و مثبت بیشتر می توانند دیگران را مجذوب خود کنند.

٢- دید وسیعی داشته باشید
اجازه ندهید مسائل کوچك شما را آشفته نماید . برای رسیدن به هدف خود پایدار و مقاوم باشید، خواه آن هدف ریاست، پرداخت رهن و یا یك ازدواج طولانی مدت باشد . در این راه با موانعی مواجه خواهید شد؛ به سرانجام و پاداش تلاشتان فكر کرده و از ناخرسندی بخاطر مسائل کم اهمیت دوری نمایید.

٣- سپاسگزار باشید
از دیگران قدردانی کنید . از همكار خود بخاطر کمكش بشم ا تشكر کرده و بدلیل موفقیت در انجام کارش به او تبریك بگویید. به خدمتكاری که صبحانه شما را برایتان می آورد ، کلمه ای محبت آمیز بیان کنید . به شخص درمانده ای که در خیابان از مقابلش رد میشوید، چند سكه کمك نموده و از اینكه زندگی مسرت بخشی دارید، شكرگزار باشید.

٤- از زندگی لذت ببرید
به کارهایی مبادرت نمایید که از انجام دادن آنها لذت میبرید : اتومبیلتان را بشویید، به برخی تعمیرات جزئی در منزل بپردازید، تلویزیون تماشا کنید، خرید بروید. برای خود یك اولویت قائل شده و آنچه را که دوست دارید انجام دهید.

٥- از جسم خود مراقبت نمایید
خوب بخورید و ورزش کنید . به باشگاه رفته و کمی بدوید یا در یك بازی ورزشی شرکت کنید . همراهی نمودن یك تیم به عنوان یك عضو و بیرون رفتن با هم تیمی ها بعد از بازی، برای جسم و فكر شما مفید خواهد بود.

٦- برنامه های خود را تغییر دهید
برنامه های روزانه خود را عوض نموده تا انرژی جدیدی پیدا کنید . مرز مشخصی بین کار و تفریح ایجاد نمایید . برای فعالیتهای سرگرم کننده و یا تفكر در محیطی آرام از خانه خارج شوید.

٧- با مردم در تماس باشید
آیا بخاطر می آورید زمانی که یك دوست قدیمی بطور غیر منتظره با شما تماس گرفت ، چه احساسی داشتید؟ برای یكی از آشنایان ایمیلی ارسال نموده یا با افراد فامیل و یا دوستان قدیمی خود تماس گرفته و از حال آنها باخبر شوید.

٨- خلاق باشید
روزنه ای برای انرژی خلاق خود بیابید . این ممكن است شامل کاردستی، باز سازی، نقاشی، ترسیم کاریكاتور، نویسندگی و یا حتی باغداری باشد. مهم نیست که چقدر مشغله داشته باشید و یا تا چه اندازه در آخر هفتهاحساس بی حالی می کنید، اگر زمانی را برای انجام فعالیت های خلاق اختصاص د هید، احساسی شادتر و سالم تر خواهید نمود.

٩- برای خود همدمی پیدا کنید
تقسیم نمودن تجربیات با کسی که به او عشق می ورزید، خوشحالی شما را افزایش خواهد داد . عشق مطلق باعث بوجود آمدن احساس امنیت، رضایت و شادمانی در شما می گردد . روابط جنسی مشروع نیز میتو اند برای ذهن و جسم شما اثرات بسیار مفیدی داشته باشد.

١٠ - با کسی صحبت نمایید
یكی از دوستان خود را برای هم صحبتی و بیان احساسات و عقاید خود انتخاب کنید . او در مورد شما قضاوت ننموده و مشكلات شما را حل نخواهد کرد . وی به حرفهایتان گوش می دهد ، چرا که می داند شما نیز همین کار را برایش انجام خواهید داد.

١١ - تخیل کنید
آرزوها و بلند پروازی های خود را یادداشت نموده و به تدریج آنها را واقعیت بخشید ، آنگاه همیشه چیزهایی برای انتظار آشیدن، و جایی برای متمرکز کردن انرژی خود خواهید داشت.

١٢ - بخشنده باشید
شاید زمان آن فرا رسیده باشد که کسی ( یا خودتان ) را بخاطر چیزی که اتفاق افتاده و یا گفته شده مورد بخشایش قرار دهید . اتفاقات و اشتباهات گذشته را پذیرفته و فراموش کنید . بدانید که نمیتوانید زمان را به عقب برگردانید. شادمانی خود را با از یاد بردن نومیدی ها و شكستهای گذشته دوباره بدست آورید.

نگران نباشید، خوشحال باشید
در دنیای واقعی نمی توانیم از دیگران انتظار داشته باشیم تا برای ما شادمانی ایجاد کنند . خوشحالی حالتی از ذهن است که کاملا میتواند تحت کنترل شما باشد.
محیط پیرامون خود را به گونه ای مهیا سازید که فرصتهایی برای شناختن و لذت بردن از جنبه های مثبت و خوشایند زندگی را فراهم آورد. برای شاد بودن تلاش کنید

نوشته شده توسط مصطفی فرشباف در دوشنبه 3 فروردین 1388 و ساعت 10:49 ق.ظ
ویرایش شده در دوشنبه 3 فروردین 1388 ساعت 11:07 ق.ظ
 نوشته های پیشین
+ سخن هفته
+ ارتفاعات قله سبلان
+ زیباترین جاهای توریستی دنیا
+ زیباترین جاهای توریستی دنیا
+ طب هومیوپاتی چیست ؟
+ خواص داروئی دارچین
+ اگر می توانستم یک بار دیگر زندگی کنم
+ سخن هفته
+ سخن هفته
+ سخن هفته
+ روشهای جذاب کردن زندگی زناشویی !
+ سخن هفته
+ مهمترین عضو؟
+ غریبه آشنا
+ سخن هفته

صفحات :