تبلیغات
بسوی خوشبختی - ( خلاقیت آگاهانه ) نام عملیاتی نه مرحله ای برای بررسی و حل و فصل مشکلات بجای فرار کردن از آنها
با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطب بده
 ( خلاقیت آگاهانه ) نام عملیاتی نه مرحله ای برای بررسی و حل و فصل مشکلات بجای فرار کردن از آنها ..... مورد توجه زوجین ,
١- مشکل را پیدا کنید: با صداقت و دقت بگوئید که چه چیز باعث آزار شما شده است.

٢- احساسات خود را بفهمید: احساسات خود را با صداقت و روراستی همان لحظه بیان کنید.

٣- به یاد داشته باشید که برایتان مهم است : به خاطر داشته باشید که روابط شما مانند موزائیکی است که از تراشه های بسیاری ساخته شده است. بیشتر از هر چیز دیگر به شریک زندگیتان اهمیت دهید.

۴- از عمق احساسات خود آگاه باشید: در طی لحظات سخت و دشوار در رابطه تان آگاه باشید که درونتان چه می گذرد. اجازه ندهید که رفتار های بد گذشته زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد.

۵- فکرتان را عوض کنید : باور کنید که هر مسئله و مشکلی را به طرق مختلف می توان حل کرد، و اگر نه این کشمکش هر چه بیشتر و بیشتر خواهد شد.

۶- مسئولیت را بپذیرید : از خود بپرسید که از چه راه هایی برای برطرف کردن ناراحتی خود استفاده می کنید . به ندرت پیش می آید که در یک ارتباط تقصیر از هر دو جانب نباشد.

٧- به یاد داشته باشید که همسرتان مثل خودتان نیست : راه حل های شما زمانی میتواند مناسب و قابل توجه باشد که هر دوی شما را راضی کند، نه فقط خودتان را.

٨- خلاق باشید : با همسرتان طوری رفتار کنید که می خواهید با شما رفتار کند. تجربه های همسرتان را درک کرده و به آنها ارزش بگذارید.

٩- دنبال راه حل باشید : در حین اینکه دنبال راه حل می گردید، به یاد داشته باشید که شما دو فرد متفاوت هستید .لازم نیست که کسی برنده این راه حل باشد . توسط این راه حل باید صمیمیت و احترام بیشتر شده و روابطتان بیش از پیش جلو رود.

با این باور خطرساز که با همسرتان مشکل دارید مقابله کنید . این به این معنی است که رابطه ی شما نیاز به کوک شدن یا تعویض روغن دارد . فقط در تخیلات رمانتیک است ،که همه چیز بدون نیاز به دقت و توجه و تغییر و به راحتی پیش می رود.

نوشته شده توسط مصطفی فرشباف در جمعه 11 بهمن 1387 و ساعت 02:41 ب.ظ
ویرایش شده در جمعه 11 بهمن 1387 ساعت 02:59 ب.ظ
 نوشته های پیشین
+ سخن هفته
+ ارتفاعات قله سبلان
+ زیباترین جاهای توریستی دنیا
+ زیباترین جاهای توریستی دنیا
+ طب هومیوپاتی چیست ؟
+ خواص داروئی دارچین
+ اگر می توانستم یک بار دیگر زندگی کنم
+ سخن هفته
+ سخن هفته
+ سخن هفته
+ روشهای جذاب کردن زندگی زناشویی !
+ سخن هفته
+ مهمترین عضو؟
+ غریبه آشنا
+ سخن هفته

صفحات :