تبلیغات
بسوی خوشبختی - چگونه پیشنهاد ازدواج دهیم؟
با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطب بده
 چگونه پیشنهاد ازدواج دهیم؟ ..... مورد توجه آقایان ,
پیشنهاد ازدواج دادن بی شك یكی از مهمترین و بزرگترین گامهایی میباشد که تا به حال برداشته اید . شما خواهان آن هستید که در آن لحظه همه چیز عالی و به بهترین نحو پیش رود و از آن مهمتر که میخواهید پاسخ وی مثبت باشد! این نكات را هنگام دادن پیشنهاد ازدواج، مد نظر قرار دهید تا شانس موفقیت شما افزایش یابد:

١- مطمئن گردید که فرد مناسبی را برگزیده اید:
واضح است نه ! اما حقیقت امر آن است که ازدواج چیزی نیست که بخواهید بخاطر انگیزه های آنی وارد آن گردید. ممكن است شما دیوانه وار همدیگر را دوست داشته باشید ، اما اگر همسرتان خواهان فرزند باشد اما شما نه، ازدواج شما قطعا زیاد دوام نخواهد آورد و یا آنكه ارزشهای شما با ارزشهای همسرتان متفاوت باشد . اگر در مورد فردی که میخواهید با وی ازدواج کنید تردید دارید، بهتر است بیشتر درباره آن بیاندیشید.

٢- مطمئن شوید هر دوی شما آمادگی دارید:
پیش از آنكه پیشنهاد ازدواج دهید درباره آن که در زندگی بدنبال چه اهدافی میباشید، حتی اهداف ٥٠ سال آینده خود با یكدیگر صحبت کنید . هر چه بیشتر با یكدیگر در مورد آن چه برای شما حائز اهمیت میباشد گفتگو کنید ، بیشتر متوجه آن میگردید که آیا با یكدیگر تفاهم و سازگاری دارید یا خیر. همچنین باید از لحاظ مالی آمادگی داشته باشید. اگر شما قادر نیستید که مخارج خود را تامین کنید، بهتر است نامزدی خود را به تعویق بیاندازید.

٣- از پدر و مادر وی اجازه بگیرید:
شما ابتدا باید بدانید که، اگر پیش از ازدواج با پدر و مادر وی مشورت کرده و اجازه بخواهید، آنها را خوشنود میسازد یا خیر. این نكته شاید عجیب بنظر آید اما شما که نمی خواهید پدر زن و مادر همسر آینده خود را برنجانید؟ این عمل برای آنكه دلشان را بدست بیاورید، بسیار موثر خواهد بود.

٤- بطریقی پیشنهاد بدهید که، خوشایند وی باشد:
به پیشنهاد ازدواج همچون یك هدیه به بانوی زندگی خود بنگرید. آن را بطریقی طرح ریزی کنید که باب میل و سلیقه وی بوده و مطابق با شخصیتش باشد . آیا وی رومانتیك است و یا اهل تفریح و شوخ طبعی؟ آیا میل دارد بطور محرمانه از وی خواستگاری کنید و یا روی دیوار درخواست خود را بنوسید؟

٥- درباره هدیه دادن به وی تصمیم بگیرید:
برای دخترها و زنان هیچ چیز مبهوت کننده تر از یك هدیه غیر منتظره و غافلگیر کننده حلقه برلیان نمی باشد . اما اگر توان مالی شما اجازه این کار را به شما نمیدهد، برای یك حلقه مناسب بودجه شما کفایت میكند . اما حتما پیش از آنكه حلقه را خریداری کنید از نوع سلیقه وی اطلاع یابید . این کار را میتوانید با سوال کردن از دوستان و یا خانواده وی و یا مشاهده نوع جواهرآلاتی که وی استفاده می کند ، انجام دهید . اما بسیاری از دختران تمایل دارند هنگام انتخاب حلقه خودشان حضور داشته باشند. بهرحال باید به خواسته های وی احترام بگذارید.

٦- مطمئن گردید پاسخ وی مثبت میباشد:
هنگامیكه پیشنهاد ازدواج میدهید، باید مطمئن باشید که پاسخ وی "بله" خواهد بود . شما میباست از قبل در مورد ازدواج به ا ندازه کافی صحبت کرده و کاملا از آن چه طرف مقابل از یك شریك زندگی بلند مدت انتظار دارد، آگاهی یافته باشید . درست است که میخواهید پیشنهاد ازدواج شما برای او سورپریز باشد ، اما نباید بی مقدمه دست به این کار بزنید.

٧- افراد زیادی را از قصد و تصمیم خود آگاه نسازید:
شما ممكن است وسوسه شوید که قصد خود را با دوستان و خانواده خود در میان بگذارید . اما عاقلانه تر آن است که این خبر را تنها با یكی دو تا ازدوستان و یا نزدیكان صمیمی خود در میان گذاشته و به آنها اطمینان داشته باشید که رازدار و محرم اسرار شما میباشند.

٨- پیشنهاد خود را از حفظ نكنید:
صرفنظر از آنكه کجا و چگونه پیشنهاد ازدواج می دهید، باید با نهایت صداقت و ابراز عشق حقیقی شما نسبت به وی همراه باشد . از قبل در مورد حرفهایی که میخواهید به او بزنید یادداشت بردارید ، اما دقیقا آنها را از بر نكنید. در آن لحظه به وی بگویید که چرا وی یك فرد استثنایی بوده و چرا شما خواهان آن میباشید که باقی عمر خود را با وی سپری کنید. باید جملات شما از دلتان برآید او میخواهد با یك مرد ازدواج کند و نه یك ربات!

٩- مكان و زمان مناسب را بیابید:
مكانی که پیشنهاد ازدواج می دهید می تواند : رستوران، پارك، سینما و یا لب دریا باشد .اما بهتر است مكانی انتخاب گردد که برای هر دوی شما خاطره انگیز بوده و شما را به یاد خاطرات گذشته بیندازد . فاکتور زمان نیز بسیار مهم می باشد اگر وی شرایط سختی را سپری می کند، اگر خسته و یا گرفتار دغدغه های شخصی و شغلی خود میباشد و یا آنكه از دست کسی عصبانی است، زمان مناسبی برای این کار نمیباشد.

١٠ - او را دستپاچه نكنید:
شما ممكن است بخواهید پیشنهاد خود را برای جهانیان فریاد بزنید و یا حداقل برای همسایگان مجاور خود ! اما مراقب باشید اشتیاق بی حد شما کار دستتان ندهد . اگر وی شخص درونگرا بوده و از آن که مرکز توجه دیگران واقع گردید بیزار میباشد، بهتر است این کار را بطور خصوصی با وی در میان بگذارید.

١١ - انتظار همه نوع پیشامدی را داشته باشید:
صرفنظر از همه نقشه ها و طرح ریزی ها، امكان دارد ، امور دقیقا آن طوری که شما و یا وی تصور میكردید پیش نرود . خود را برای واکنشهای احتمالی آماده کنید .او ممكن است دستپاچه شده و یا هیجان زده گردد و یا آن که کاملا آرام و بی تفاوت باقی بماند. وی ممكن است بگوید : "بله-خیر" و یا "شاید". شما ممكن است تصور کنید وی را کاملا می شناسید اما از پیش داوری و آنكه پاسخ وی چگونه خواهد بود پرهیز کنید چون ممكن است مایوس گردید.

١٢ - اگر پاسخ وی منفی بود مایوس نشوید:
همواره احتمال آن که وی "نه"بگوید وجود دارد . اما دلسرد نشوید با او صحبت کنید و علت عدم آمادگی وی را جویا گردید . وی ممكن است تنها به زمان بیشتری نیاز داشته باشد و یا آن که اصلا وی دختر مناسبی برای شما نباشد. اگر این طور باشد بهتر است همین حالا پی به آن ببرید تا آنكه پس از ازدواج.

١٣ - خیلی زود و یا خیلی دیر پیشنهاد ندهید:
زمان معینی برای پیشنهاد ازدواج وجود ندارد . اما بهتر است پس از تنها گذشت ٢ هفته از آشنایی خود با وی ، پیشنهاد ازدواج ندهید ! زمان پیشنهاد ازدواج هنگامی است که شما برای مدتی کافی به یكدیگر متعهد شده باشید. همچنین زیاد وقت را تلف نكنید شجاع باشید و حرف دلتان را بزنید . اگر هم خیلی کمرو می باشید، می توانید پیشنهاد خود را در قالب نامه برای دختر مورد علاقه خود ارسال کنید.


نوشته شده توسط مصطفی فرشباف در سه شنبه 17 دی 1387 و ساعت 08:59 ب.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 نوشته های پیشین
+ سخن هفته
+ ارتفاعات قله سبلان
+ زیباترین جاهای توریستی دنیا
+ زیباترین جاهای توریستی دنیا
+ طب هومیوپاتی چیست ؟
+ خواص داروئی دارچین
+ اگر می توانستم یک بار دیگر زندگی کنم
+ سخن هفته
+ سخن هفته
+ سخن هفته
+ روشهای جذاب کردن زندگی زناشویی !
+ سخن هفته
+ مهمترین عضو؟
+ غریبه آشنا
+ سخن هفته

صفحات :