تبلیغات
بسوی خوشبختی - چهار روش مفید برای آشتی کردن
با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطب بده
 چهار روش مفید برای آشتی کردن ..... مورد توجه آقایان ,
١- قبول کنید که اشتباه کرده اید
زمانیكه به طور شفاف مشخص گردید که مرتكب اشتباه شده اید و مطلقا راه گریزی از پیامدهای حاصله از خطاکاری و جرمتان وجود نداشت،شما نیز باید گناه خود را بپذیرید . برای جبران خرابكاری و رسیدگی کردن به موقیعت ایجاد شده پیش بروید. اگر در این مرحله در بیان جزئیات متوسل به دروغ شوید، احتمال اینكه او احساس کند که به طور کامل با وی صادق نیستید ، زیاد می شود و یا ممكن است داستان شما را به صورت متفاوتی از شخصی دیگر بشنود. بنابراین مثلا اگر او شایعه ای را مبنی براینكه شما را درحال خوش و بش کردن صمیمی با یكی از همكارانتان دیده اند، شنید، و اگر میدانید این داستان تا حدی حقیقت دارد، بیدرنگ شروع به انكار و حاشا نكنید . برای سرپو ش گذاشتن بر خطا خیلی دیر است . رو راست باشید. قبول کنید که آن قضیه ممكن است اینگونه بنظر دیگران رسیده باشد که شما در حال صحبتهای عاشقانه با همكارتان بوده اید، اما احساسات بچه گانه و زود گذر خود را مقصر دانسته و بگویید: " فقط همین یك بار بود و پشیمانم. ابدا علاقه ای به او ندارم" و یا چیزی مشابه این. رو راست و مستقیم باشید، اما کار غیر عاقلانه انجام ندهید . تا میتوانید اشتباه خود را بی اهمیت جلوه دهید . همسر شما شدیدا می خواهد باور کند که شما قصد اذیت و آزار او را نداشته اید ، بنابراین تمام تلاش خود را برای پاك کردن ذهن او بكار ببندید . حتی اگر یك عذر و بهانه به نظر شما ناکار آمد برسد، اگر به صورت متقاعد کننده ای آنرا بیان کنید ، باز وی خریدارش خواهد بود. در چنین شرایطی صداقت بیش از حد، ممكن است صدمه بزند . برای مثال در حالی که قطعا بای د بپذیرید که از حد و حدود خود هنگام صحبت کردن با همكارتان تجاوز کرده اید، لزومی ندارد به او بگویید که همیشه از دیدن او خوشحال میشدید و یا به چشم شما فرد جذابی بنظر می رسیده است. کنترل خسارت یعنی به حداقل رساندن اشتباه و نه بزرگنمایی کردن آن بوسیله دادن اطلاعاتی که او واقعا نیازی به دانستنشان ندارد.

٢- بی ریا و صادق باشید
هنگام تلاش برای برگرداندن یك رابطه به حالت قبل، می توانید همه چیز را به دلیل عذرخواهی کردن سرد و بی تفاوت خراب کنید . خالص باشید . از طریق لحن صدا و صحبتهای خود به او نشان دهید که حقیقتا از اشتباهتان متاسف هستید و اینكه دیگر هرگز درآینده تكرارش نخواهید کرد. برای او روشن کنید که از گناه خود پشیمانید ( حتی اگر فكر نمی کنید که آنقدر ها هم مهم بوده باشند ). حقیقت امر این است که یك زن وقتی یك مرد دلشكسته و پشیمان بنظر برسد بسیار راحت او را مورد پذیرش و عفو قرار میدهد . در واقع این بخشی از غرایز طبیعی زنان محسوب می گرد د. بنابراین اگر روز تولد همسرتان را فراموش کرده اید و او به دلیل این اشتباه احساس سرشكستگی می کند، اشتباه خود را با شانه بالا انداختن و گفتن عباراتی مانند " خوب متاسفم، حالا که اتفاقی نیفتاده " از سر باز نكنید . کمی جدی تر و با احساس تر عمل کنید . اگر در این مرحله حالتی بی تفاوت و بی اعتنا به خود بگیرید، احتمال طولانی تر شدن حل مشكل بیشتر خواهد شد.

٣- اشتباه خود را جبران کنید
با این که ممكن است اندکی شفاف به نظر برسد که می توان رفتارهای اشتباه را با هدایا و نیكی های بخصوص جبران کرد، اما اگر این عمل با دقت و با سلیقه انجام گیرد، بهترین روش برای ابقا و تجدید یك رابطه خواهد بود . در اینجا نیز کلید موفقیت همانند همیشه ابراز و بیان احساسات می باشد . به او نشان دهید که تا چه حد اندیشمند و با ملاحظه هستید . گردنبندی را که همسرتان همیشه چشمش به دنبال آن بود خریداری نموده و به او هدیه دهید. یك شب به دل او باشید و کاری را بكنید که وقف مرادش باشد . گذراندن یك شب در یك سینما یا تئاتر موزیكال چیزی را از شما کم نكرده و در حقیقت یك فداکاری کوچك برای نگهداری یك رابطه بزرگ بشمار می رود. لازم نیست برای اینكه دل او را دوباره به دست آورید، حساب بانكی خود را خالی کنید . زنها دیوانه هدیه ای هستند که بدانند شما برای خشنود ساختن آنها با وقت گذاشتن و سعی و تلاش خود تهیه نموده اید . یك نسخه از کتاب مورد  علاقه دوران کودکی او می تواند هدیه ای رومانتیك و شیرین برایش باشد. از طرف دیگر خریدن یك پخش کننده با اینكه مفید است، اما ایده خوبی نبوده و نشا نگر این خواهد بود که شما برای از سر باز کردن آن مشكل، پول خرج کرده اید. هدایای جبرانی خود را عاقلانه انتخاب کنید.

٤- اشتباه خود را تكرار نكنید
حتی اگر مراحل ١ و ٢ و ٣ را با موفقیت طی کنید، با تكرار اشتباه خود می توانید دوباره همه چیز را بر هم بزنید . با سعی و تلاش برای انجام ندادن مجدد اشتباه خود در آینده، ثابت کنید که "درستان را خوب یاد گرفته اید". برای مثال اگر انجام دادن کارها باعث حواس پرتی و فراموشی قرار ملاقات با همسرتان می شود، ساعت یا موبایل خودرا تنظیم کنید تا سر زمان مقرر شما را با خبر کند - هر آنچه که باعث تغییر رفتارهای منفی در شما می شود را انجام دهید. همچنین رهایی وبیرون جستن ازموقیعتی که بدلیل تكرار یك اشتباه ایجادشده، بسیار دشوار تر خواهد بود . اگر اشتباه خود را مرتبا تكرار کنید، همسر شما باور نخواهد کرد که واقعا از کرده خود م تاسف و پشیمان هستید . اعتبار شما از دست می رود و بعد از آن، چیز دومی که از دست خواهد رفت ، رابطه تان خواهد بود . هدف این است که به او نشان دهید اشتباه شما فقط یك بی عقلی یك باره بوده، نه یك جریان شخصیتی مداوم و پایدار.نوشته شده توسط مصطفی فرشباف در دوشنبه 16 دی 1387 و ساعت 04:39 ب.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 نوشته های پیشین
+ سخن هفته
+ ارتفاعات قله سبلان
+ زیباترین جاهای توریستی دنیا
+ زیباترین جاهای توریستی دنیا
+ طب هومیوپاتی چیست ؟
+ خواص داروئی دارچین
+ اگر می توانستم یک بار دیگر زندگی کنم
+ سخن هفته
+ سخن هفته
+ سخن هفته
+ روشهای جذاب کردن زندگی زناشویی !
+ سخن هفته
+ مهمترین عضو؟
+ غریبه آشنا
+ سخن هفته

صفحات :