تبلیغات
بسوی خوشبختی - پنج راه حل برای تحت مهارکردن حسادت پیش از آنكه کنترل خود را ازدست بدهید
با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطب بده
 پنج راه حل برای تحت مهارکردن حسادت پیش از آنكه کنترل خود را ازدست بدهید ..... مورد توجه زوجین ,

١- از تجارب گذشته درس بگیرید

ببینید که رفتارتان چگونه بر روابط گذشته یتان تاثیر گذاشته و از آن بهره بگیرید تا به شما کمك کند بهتر عمل کنید. شما خیلی زود پی خواهید برد که این کج خلقی ها موجب مشكلات زندگی عشقی شما میباشند. بدانید دلخور شدن بیدلیل از دست او، کمكی به بهبودی وضعیت زندگی شما نخواهد کرد.

 

٢- با واقعیت برخورد کنید

به موضوعی که در واقع در حال اتفاق افتادن است تمرکز کنید . نه آنچه شما میپندارید در حال اتفاق افتادن میباشد . چون بمرور زمان احتمال دارد در تشخیص واقعیت از توهم و خیال دچ ار مشكل گردید . شما هم نمیخواهید که روابط عالی خود را بر سر مسایلی که هیچگاه در واقعیت اتفاق نیفتاده تباه کنید . به تخیل و تصورات خود اجازه ندهید به شما امر کند که او چگونه فردی است.

 

٣- خود را محترم بشمارید

آگاه باشید که او بدلیلی شما را برگزیده و هیچ احتیاجی ندارد در جای دیگری بسادگی وسوسه شود . به خاطر داشته باشید که شما به همان اندازه افرادی که نسبت به آنها احساس خطر می آنید، شایسته هستید.

 

٤- از عقیده دیگران سود ببرید

از یك دوست بخواهید که رفتار شما را نسبت به همسرتان زیر نظر بگیرد . ممكن است با بهر ه گیری از نقطه نظر یك شخص بی طرف کاملا به حد و حدود اعمال و کردارتان پی ببرید.

 

٥- برخی قوانین را از همان ابتدا وضع آنید

تلاش کنید چند راهبرد کلی وضع کنید که چه چیز مقبول و مورد پسند شما است و چه چیز نیست . با این کار هر دوی شما توجیهی برای خشم و نار احتی خود در زمانیكه هر کدام از شما رفتاری ناشایست و نامناسب داشته باشد، خواهید داشت.

 

زیاده روی نكنید

شما مجازید احساس حسادت کنید ، البته تا آنجایی که قادر باشید به طریق مثبتی آن را کنترل کرده و از مجرای مناسبی هدایتش کنید . بخاطرداشته باشید گفتگوی دوستانه مردی (یا زنی ) با همسر شما امری طبیعی و عادی است. آن را نوعی تملق گویی به حساب آورید . تا هنگامی که او فقط نگاه میكند و به او دست نمیزند ، اینهمه هیاهو برای چیست؟ بخاطر داشته باشید که اعتماد بنیاد هر ارتباط میباشد . شما نباید اجازه دهید احساس نا امنی ارتبا ط شما را تباه گرداند. از آن مهم تر به همسر خود همان اندازه احترام بگذارید که خود انتظار آن را از او دارید . اگر قرار است شما هر کاری را که بخواهید انجام دهید او نیز می تواند.

 


نوشته شده توسط مصطفی فرشباف در پنجشنبه 25 مهر 1387 و ساعت 08:40 ب.ظ
ویرایش شده در پنجشنبه 25 مهر 1387 ساعت 09:12 ب.ظ
 نوشته های پیشین
+ سخن هفته
+ ارتفاعات قله سبلان
+ زیباترین جاهای توریستی دنیا
+ زیباترین جاهای توریستی دنیا
+ طب هومیوپاتی چیست ؟
+ خواص داروئی دارچین
+ اگر می توانستم یک بار دیگر زندگی کنم
+ سخن هفته
+ سخن هفته
+ سخن هفته
+ روشهای جذاب کردن زندگی زناشویی !
+ سخن هفته
+ مهمترین عضو؟
+ غریبه آشنا
+ سخن هفته

صفحات :