تبلیغات
بسوی خوشبختی - ویژگی های خانواده ی متعادل
با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطب بده
  ویژگی های خانواده ی متعادل ..... عمومی ,

    ویژگی های خانواده ی متعادل


حالات روحی افراد دارای سه جنبه است که معمولاً هر فردی از هر سه نوع آن استفاده می کند، اما اغلب آنها به یکی از آن سه حالت که لمسی، بصری و سمعی است گرایش بیشتری دارند. در مدتی که با نامزدتان هستید، به صحبت ها، دیدگاه ها و واندیشه های او توجه کنید؛ وقتی او از خاطرات، تجربیات و یا عملکردش صحبت می کند، در حقیقت در گفتارش؛ دیده ها، شنیده ها یا هر آنچه را که لمس کرده است به شما ارائه می دهد. شما فقط باید دقت کنید که در صحبت هایش به کدام ویژگی، بیشتر می پردازد.
سرعتِ صحبت کردن و درصد هیجان آمیخته با کلام- نمایانگر کیفیتِ احساسی فرد است که هر چه سرعت و هیجانش بیشتر باشد، فرد بصری تر است. اگر سرعتِ متوسطی داشته باشد، سمعی تر است و اگر خیلی آرام و کند و بی هیجان صحبت کند، لمسی تر است.
دقت در رفتار و شناسایی کیفیتِ حسی همسر آینده موجب می شود به گونه ای با او ارتباط برقرار کنید که او دوست دارد و خوشش می آید. بطوری که او خواهد گفت چقدر همفکر، هم روحیه و هم احساس هستیم! او حس می کند چقدر خوب او را درک می کنید، گویی که حتی مشکلاتِ مشابهی هم دارید.

افرادِ بصری؛
به رفتار ما، به ظاهر ما و هر آنچه به چشم می آید، بیشتر توجه می کنند. اینکه رفتارمان چقدر محترمانه است، آیا به احترامش بلند می شویم، از دیدنش شاد می شویم، یا لباسمان مرتب است! بصری ها عاشق گل اند، دوستدار هدیه اند. به کاغذ کادو و هدیه علاقمندند و به اینکه در دیدِ دیگران چگونه اند، خیلی اهمیت می دهند.


افرادِ سمعی؛
به گفتار، به موسیقی، خوش آهنگی صدا، گفتار مودبانه، جمله ی دوستت دارم، هم چنین تحسین ها، تقدیرها، تشکرها و به آنچه پشتِ سرشان گفته شده است، توجه بیشتری دارند. با این افراد شمرده و متین صحبت کنید. یک تحسین و تمجید برای آنها هزاران مرتبه از یک شاخه ی گل- بیشتر می ارزد. هیچگاه جمله ی محبت آمیز شما را فراموش نمی کنند.


اما همسران لمسی؛
آرام و سنگین صحبت کردن را دوست دارند، عاشق "بودن"در کنارشان هستند، اغلب افرادی که دوست دارند دستشان به گرمی فشرده شود و دستِ تحسین و صمیمیت بر پُشتشان زده شود. این افراد هنگام صحبت کردن، بین کلمات زیاد مکث می کنند و دستانشان دارای حرکات و آزاد است.

شما تصور کنید؛ برای همسرانی که دارای حالاتِ روحی و احساسی تقریباً همخوان نیستند، چه اتفاقی خواهد افتاد! مثلاً اینکه یک فردِ بشدت سمعی با شخصی غیرسمعی- بخواهد یک عمر زندگی کند...   


نوشته شده توسط مصطفی فرشباف در شنبه 17 مرداد 1388 و ساعت 08:38 ب.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 نوشته های پیشین
+ سخن هفته
+ ارتفاعات قله سبلان
+ زیباترین جاهای توریستی دنیا
+ زیباترین جاهای توریستی دنیا
+ طب هومیوپاتی چیست ؟
+ خواص داروئی دارچین
+ اگر می توانستم یک بار دیگر زندگی کنم
+ سخن هفته
+ سخن هفته
+ سخن هفته
+ روشهای جذاب کردن زندگی زناشویی !
+ سخن هفته
+ مهمترین عضو؟
+ غریبه آشنا
+ سخن هفته

صفحات :